Prosty alarm

Alarm ma kilka wejść z czujników i wyjście sygnalizacyjne (które powinno uruchamiać np. syrenę). Ponadto alarm ma klawiaturę. Alarm może być aktywny lub nie. Gdy alarm jest nieaktywny to nie reaguje na czujniki, gdy aktywny to reaguje. Dla każdego z czujników jest zdefinowany czas reakcji (opóźnienie). Jeśli przed upływem czasu reakcji poda się z klawiatury hasło dezaktywujące alarm, to alarm nie zareaguje na czujnik. Jeśli upłynął czas reakcji i alarmu nie zdezaktywowano to alarm sygnalizuje włamanie. Alarm aktywujemy podająć hasło, przy tym alarm aktywuje się z opóźnieniem, tak by osoba aktywująca mogła wyjść z budynku czy pomieszcznia nie powodując reakcji. Aktywację alarmu ma sygnalizować migająca dioda świecąca.

Czasy reakcji powinny być ustawialne, np. można udostępnić łącze szeregowe tak by po podaniu przez łącze odpowiedniego hasła można było wydawać polecenia konfigurujące alarm.

Alarm powinien oszczędnie zużywać energię.

Uwaga: Praktyczny alarm powinen być zamknięty w mocnej obudowie i odporny na przepięcia itp. inaczej włamywacz mógłby zdeaktywawać alarm po prostu niszcząc go.

Elementy składowe to opóźnienia, obsługa wyświetlania, reakcja na zmianę stanu na liniach i komunikacja szeregowa.