Do startu potrzebny jest dysk z systemem (jeśli go nie mamy to Linux zakończy start komunikatem mówiącym że nie potrafi zamontować głównego systemu plików). Z Bochsem można użyć ten obraz systemu . Uwaga: wymaga on instrukcji P6 (trzeba to uaktywnić przy kompilacji Bochsa, albo użyć wersję z katalogu `/home/s/test/tt/bochs-p6/bochs-2.1.1/'). Przy kompilacji jądra trzeba wybrać wersję na jeden procesor i wyłączyć obsługę "local APIC". "Local APIC" w Bochsie nie działa jak należy i w przeciwnym razie Linux zawiesi się przy starcie.
Przy tej metodzie rozmiar jądra (po kompresji) jest ograniczony do ok 960 kB. Jądro umieszczamy na dyskietce traktując cała dyskietkę jako plik. Można to zrobić (dla dyskietki 1440kB) poleceniem:
cat bzImage /dev/zero | head -c 1440k > /dev/fd0Uwaga: poleceniem `rdev' musimy poinformować jądro gdzie ma szukać główny system plików (root filesystem), np:
rdev /dev/fd0 /dev/hda1mowi że jądro znajdujące sie na dyskietce ma szukać system plików na urżądzeniu `/dev/hda1' (tzn. pierwszej partycji pierwszego dysku IDE). Gdy używamy Bochs-a zamiast dyskietki używamy plik obraz dyskietki (w szególności powyżej `/dev/fd0' zastępujemy nazwą pliku z obrazem).